Späť

Čo je vlastne to bezokruhové splachovanie „RimOff“ a prečo by som ho mal chcieť?

Admin 12. 05. 2019 WC+BIDET 2v1

Dnes sa budeme venovať téme, ktorá zaujíma čoraz viac ľudí. WC s týmto spôsobom splachovania, si pomaličky ale isto, získava viac a viac priaznivcov. Poďme sa spoločne pozrieť, v čom je teda ten rozdiel.

Splachovanie s oplachovacím kruhom. Ešte nie tak dávno bolo štandardom splachovanie, ktoré istotne všetci poznáme. Voda na splachovanie vošla do kanálika, ktorý vo väčšine prípadov prechádzal celým obvodom WC misy. V tomto kanáliku boli vytvorené otvory alebo štrbiny. Ako voda postupne prechádzala po obvode misy, vytekala cez tieto otvory a čistila jej vnútorné steny.

Dlhú dobu bol tento spôsob veľmi obľúbený a to vďaka viacerým výhodám. Mal však aj jednu pomerne veľkú nevýhodu. Zanášanie a upchávanie otvorov vodným kameňom, čo po čase spôsobovalo nerovnomerné oplachovanie stien misy. Niekedy sa dokonca stávalo, že voda v niektorých miestach už netiekla vôbec. Ďalším problémom bolo zložitejšie čistenie v miestach, kde sa oplachovací kruh dotýkal stien WC. V týchto miestach sa výrazne tvoril vodný kameň a množili sa tam baktérie.

V čom je teda splachovanie RimOff odlišné? Pri tomto spôsobe splachovania úplne absentuje kanálik (oplachovací kruh). Tým pádom sa nemajú kde usadzovať baktérie a vodný kameň. Tiež čistenie je niekoľkonásobne jednoduchšie a rýchlejšie. Voda na splachovanie je vyvedená v zadnej časti toalety, odkiaľ sa pri spláchnutí „kĺže“ po stenách misy do všetkých strán.

Pri prvých modeloch bol troška problém s vyšplechovaním vody pri spláchnutí. Postupne sa však dizajn prispôsobil tak, aby sa voda pri splachovaní nedostala von z misy. Na okraji misy pribudol akýsi "mantinel", ktorý drží vodu tam, kde má – vo vnútri misy.

Bezokruhové splachovanie môže mať rôzne označenie - záleží od výrobcu. Stretnúť sa tak môžete s týmto označením: "Rimless", "Rimfree", "RimOff", atď. WC misy s týmto spôsobom splachovania patria v našom eshope k tým najpredávanejším. Ak by ste si chceli pozrieť o aké modely sa jedná, kliknite tu: WC+BIDET 2v1 so splachovaním RimOff.

Tagy

wcbidet bezokruhove splachovanie rimoff rim-off moderne WC lahke cistenieSúvisiace články

Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Zistiť viac

ČO JE WC+BIDET 2v1?


Presný popis výrobku nájdete v hornom menu WC+BIDET 2v1 / Čo je WC+BIDET.

Odpovede na najčastejšie otázky zákazníkov nájdete v hornom menu WC+BIDET 2v1 / Časté otázky/FAQ

Ak vás zaujíma montáž WC+BIDET 2v1, môžete si v hornom menu vybrať položku NÁVODY / Montážne návody

AKO NAKUPOVAŤ V ESHOPE


Výrobky nájdete v ľavom menu (ESHOP).

Sú rozdelené podľa prevedenia na závesné, kombi a samostatne stojace.

Podrobný návod k nákupu nájdete v hornom menu NÁVODY / Ako nakupovať.

DOPRAVA je v celej SR ZDARMA.

KDE MÔŽETE WC+BIDET VIDIEŤ?


Väčšinu produktov je možné zobraziť v 3D, kliknutím na zelené tlačidlo 360° PREHLIADKA.

Alebo navštívte náš SHOWROOM v Bratislave, prípadne niektorého z našich obchodných partnerov, ktorých nájdete v sekcii PREDAJCOVIA

Na mapke kliknite na váš kraj, zobrazí sa zoznam predajcov v tomto regióne.

E-BOOK ZDARMA


Stiahnite si náš E-BOOK zdarma.

Zistíte, aké možnosti ponúka slovenský trh v oblasti intímnej hygieny.

Dozviete sa 10 dôležitých bodov pre správny výber bidetu, výhody a nevýhody jednotlivých riešení.

E-BOOK si môžete zdarma stiahnuť TU

Potrebujete poradiť?

Ďalší tip
Pomocník
 
Montážne video
 
Blog